Psy Sprzedaży, Basset Hound [Blair Singer]

Propozycja Nie Do Odrzucenia

[basset hound]

Basset Hound

Czy posiadasz dzieci? W takim razie prawdopodobnie e jesteś właścicielem (jednego lub więcej) basseta. Dzieci mają wrodzoną cechę bycia nieustępliwym, i zupełnego nie przejmowania się odmową (swoją drogą jest to cecha, której akurat warto się od nich nauczyć). Będą prosić, błagać, aż otrzymają to, co dostaną.
Basset jest nieco podobny do pitbulla.Tego psa również cechuje nieustępliwość. Ale poza tym jest zupełnym zaprzeczeniem pitbulla. Tam gdzie pitbull będzie bazował na agresji, basset odwoła się do empatii. Tam gdzie pitbull będzie udowadniał klientowi, że ten musi się zgodzić, basset będzie chciał sprawić, że klient sam dojdzie do wniosku, że powinien to kupić, i że to będzie właściwe postępowanie.

Pies W Sklepie

Kiedyś byłem świadkiem interesującej sceny. W sklepie, w którym właśnie dokonywałem zakupu, jeden chłopak chciał bardzo usilnie coś (jeżeli dobrze pamiętam były to jakieś kosmetyki) sprzedać ekspedientce. Ponieważ nie spieszyło mi się tamtego dnia, postanowiłem poczekać, i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie. Z rozmowy wynikało, że chłopak już jakoś naruszył zaufanie właścicielki (sprzedał jej wybrakowany towar, lub po zawyżonej cenie). Kobieta odmawiała za każdym razem, ale sprzedawca tylko zmieniał taktykę. Najpierw zaczął mówić o zaletach produktu, potem o tym, że jest to wspaniała okazja, a gdy także to zawiodło zaczął opowiadać o swoich dzieciach. Jego rozmówczyni za każdym razem odmawiała, i czyniła to coraz bardziej zirytowanym głosem. Przez chwile sądziłem, że będzie musiała poszukać jakiegoś kijka, ale w końcu chłopak zrozumiał, że tego dnia nic nie sprzeda i odpuścił.
Ten sprzedawca był niemal podręcznikowym przykładem basseta (niemal, ponieważ z rozmowy wynikało, iż nie postępuje do końca etycznie). Gdy racjonalne argumenty nie odniosły skutku to zaczął się odwoływać do emocji. I nie czynił tego w jakiś typowy sposób. Odwołał się do poczucia przyzwoitości drugiej osoby. W końcu nikt nie lubi jak się go stawia w sytuacji osoby, która krzywdzi innych. Bassety są mistrzami w stosowaniu tej metody.

Czuły Nos I Wielkie Uszy

Blair Singer do tego archetypu przypisał właśnie basseta z jeszcze jednego powodu. Basset Hound to przede wszystkim jest pies myśliwski. Te psy tropią zwierzynę na ogromne dystanse. Oprócz proszącego wyglądu bassety sprzedaży posiadają świetną zdolność wynajdywania klientów. Następnie korzystając z powyższych strategii będą sprawiać, że tenże klient od nich kupi.
Bassety są mistrzami w zdobywaniu zaufania klienta. Pomimo podstępnego odwoływania się do poczucia przyzwoitości klienta, nie będą manipulować klientem. Uczciwie powiedzą klientowi o wadach produktu, i czy jakaś opcja jest klientowi niepotrzebna. Wychodzą z założenia, że zadowolony klient i dobra reputacja są ważniejsze (i w dłuższym okresie przyniosą także więcej korzyści finansowych), niż wciśnięcie czegoś klientowi. Bassety będą słuchać z uwagą, co masz do powiedzenia, a następnie prezentować pełna zrozumienia postawę. Po czym bardzo płynnie przejdą do własnych przykładów, z którymi ty się będziesz identyfikować.
W tej kwestii porównywalne są tylko z retrieverami. Podobnie jak one koncentrują się na zdobyciu zaufania klienta i utworzenia z nim długoterminowej relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *